קרן סיוע לאמנים ישראלים

בשנת 2020, הקימה קרן התרבות אמריקה-ישראל את קרן סיוע החירום לאמנים/ות ישראלים/ות בעקבות משבר הקורונה, על מנת לספק תמיכה קריטית ליוצרים ישראלים מקצועיים שחוו קשיים כלכליים ואתגרים רבים כתוצאה ממגיפת הקורונה. בשנה האחרונה, העניקה הקרן מלגות בגובה 3,000 ש”ח (כ-937 $) לכ-1,800 אמנים.   

למידע ניסף ובירורים אנא פנו אלינו במייל: [email protected]

שימו לב: תכנית קרן הסיוע לאמנים ישראלים הסתיימה בשנת 2021 ולא עתידה להיערך בקרוב.

תחומים זכאים:

מחול – רקדנים, כוריאוגרפיים, מעצבי תפאורה, מעצבי תלבושות, מעצבי תאורה;
קולנוע 
– תסריטאים, שחקנים, במאים, צלמים, עורכי וידאו לסרטים, מעצבי תפאורה, מעצבי תלבושות, מעצבי תאורה;
מוסיקה 
– מלחינים, נגנים, זמרים, מנצחים;
תיאטרון 
– במאים, שחקנים, כותבים, דרמטורגים, פנטומימאים, מעצבי תפאורה, מעצבי תלבושות, מעצבי תאורה;
אמנות חזותית 
– צלמים, ציירים, פסלים, אמנים פלסטיים, פרפורמנס, אנימטורים, קריקטוריסטים, וידאו ארטיסטס.

תנאי סף:

  • גילאי 21 ומעלה
  • בעל/ת אזרחות ישראלית/ תושבות קבע (ידרש להציג תעודת זהות)
  • מתגורר/ת כעת בישראל
  • מצוקה כלכלית משמעותית בעקבות משבר הקורונה
  • אמן מקצועי, המסוגל להפגין מחויבות מתמשכת לעבודתו ולהגיש הוכחה לתרומתו האמנותית במהלך 12 החודשים האחרונים (אתר, קורות חיים, תיק עבודות, קישורי מדיה חברתית וכו’) באחד מתחומי האמנות הזכאים
  • איננו/ה מלגאי/ת הקרן לשנת 2020-21
“זו הייתה שנה לא קלה בכלל. של חוסר עבודה, חוסר ודאות וחוסר יציבות המתבטאים בקושי כלכלי ונפשי. מענק כזה שניתן לנו הוא כמו מים קרים על נפש עייפה, שנותנים לנו כוח ותקווה לפתוח את הענף ולחזור לעבודה. כל הכבוד! המשך עם העבודה הטובה! תודה רבה לך! בתפילות שכולנו נחזור לשגרה מלאה של המון אומנויות ישראליות.”
שחקן ורקדן
“השנה האחרונה הייתה וממשיכה להיות מוזרה, מורכבת ומאתגרת, ובכל זאת היא חושפת כל כך הרבה אכפתיות, תמיכה, סולידריות ונתינה. עזרה זו היא אדירה לא רק כלכלית אלא גם סמלית. אני נרגש שכמה אנשים ומוסדות רוצים לעזור לאמנים בתקופה כל כך קשה. אני גם מודה לכל האנשים המעורבים בעבודות מאחורי הקלעים כדי לאפשר לי לקבל את המענק.”
זמרת אופרה
“תודה רבה על חדשות כל כך נפלאות! אני באמת נרגש מעדכון כל כך אדיר! זו תמיכה נהדרת, בנוסף אני מרגיש נגע לקבל את זה מהארגון שהוא כל כך משמעותי עבורי כמוזיקאי וכל כך קרוב ללבי. שוב, תודה רבה על התמיכה והאמון.”
כנר בארוק
“מקרב לב תודה על תרומתך. את המענק קיבלתי בתחילת חג הפסח, כמתנת החג הכי גדולה שאפשר לתת. כל כך קיבלתי השראה והתרוממתי מהמענק, שזה מרגיש כמו צדק פואטי אחרי כל מה שקרה בשנה האחרונה. כמוזיקאים סבלו הרבה הן כלכלית והן נפשית, המענק שלכם הגיע לידיים הטובות והטהורות ביותר. מקווה לראותכם בקרוב באירועים משמחים ולשמור על קשר. בהערכה…”
פסנתרנית