סדנאות העשרה

קרן התרבות אמריקה-ישראל מעניקה הזדמנויות לאמנים צעירים מצטיינים, מלגאים בהווה ובעבר כאחד, להעשרה ושיפור מיומנויות באמצעות תכניות מיוחדות. תכניות אלו מספקות אימון, הדרכה, משוב, כיתות אמן והנחיה לכישרונות הצעירים שעברו את המבחנים שלנו, מסייעות להם להתכונן לקריירה מקצועית בתחום האמנות שלהם, ומבטיחות שהפעילות התרבותית המגוונת בישראל תמשיך להתקיים בסטנדרט הגבוה ביותר.

אנו רואים חשיבות רבה בתמיכה בנושא העשרה ופיתוח אישי של האמנים שבדרך במטרה להבטיח שאמנים בעלי שאיפות גבוהות לא יהיו מוגבלים בהתפתחות המקצועית עקב מחסור במשאבים. החשיפה של אמנים להזדמנויות העשרה כאלו מסייעת ליצירת קהילה של אמנים מצטיינים ומעודדת אותם להתמודד עם אתגרים חדשים, כמו פחד במה, התנהלות פיננסית, יזמות ושיווק עצמי, ולשתף פעולה עם אחרים.

הקרן גאה בשותפויות רבות עם מוסדות מובילים בתהליך ההכשרה המוצע לאמנים, לדוגמא:

  • סדנאות אמן בשיתוף עם מוזיאון הרצליה לאומנות עכשווית המאפשרות להיפגש במסגרת מקצועית תומכת עם אוצרים, אמנים בין-לאומיים וקבוצות סטודנטים לאומנות מחו”ל.
  • מפגשי סדנה שנועדו להעניק לבוגרי אמנות מהשנים האחרונות כלים להתפתחות מקצועית. המפגש שהתקיים בשנת 2017 בארטפורט, בית לאמנים בתחילת דרכם מיסודה של הקרן המשפחתית ע”ש תד אריסון, לימד כיצד יש להגיש הצעות לפרויקטים אמנותיים. המפגש נתן למשתתפים הזדמנות להבין כיצד פועלים בעולם האמנות, והיווה הצצה אל מאחורי הקלעים של המתרחש במוזיאונים, בגלריות ובוועדות.

לפרטים נוספים: ג’סיקה הדלר, מנהלת תכניות ומפעל המלגות – [email protected]
אופיר לוטן, עוזרת למנהלת תכניות ומפעל המלגות – [email protected]