צוות הקרן

בן רוטמן: הניצוץ

צוות הקרן בישראל

איריס רף-רונן

מנכ"ל

איריס רף-רונן היא יזמת ומנהלת בעלת ניסיון בעולם העסקי ובמגזר השלישי. איריס הובילה את עמותת הכוריאוגרפים, ארגון גג ליוצרי מחול עכשווי בישראל. לפני כן שימשה במשך 15 שנה כמנכ"לית של יוניסטרים, עמותה ייחודית המקדמת מנהיגות עסקית וחברתית בקרב למעלה מ 1,600 בני נוער מהפריפריה באמצעות חינוך, יזמות וחדשנות.

בזירת העסקים, איריס שימשה משנה לסמנכ"ל כספים בקבוצת שילב, סמנכ"לית כספים של חברת הייטק ועבדה בהסתדרות הציונית העולמית WZO כשגרה בארה"ב. היא תומכת נלהבת של האמנויות ושל מצוינות בני נוער בפריפריה של ישראל. התשוקה שלה היא לייצר שינוי חיובי בתרבות הישראלית ולנצל את מלוא הפוטנציאל של אמנים ישראלים צעירים.

לאיריס תארים מתקדמים בעסקים, במימון ובשיווק. היא גרה בת"א עם בעלה, מיכה, וילדיה.

irisr@aicf.org


ענבל גרינברג

מנהלת תכניות ומפעל המלגות

לאחר שירותה הצבאי בחיל-האוויר סיימה ענבל גרינברג תואר ראשון במדעי ההתנהגות ולימודי תעודה בניהול תרבות ואמנות באוניברסיטת תל-אביב.

היא עבדה בתפקידי ניהול שונים בחברות גדולות ומגוונות כגון בזק בינלאומי ומנפאואר. ב-2009 היא הצטרפה לקרן התרבות אמריקה-ישראל. כיום ענבל מנהלת את התכניות ומפעל המלגות שהם לב ליבה של פעילות הקרן.
ענבל מקדמת את התמיכה, החשיפה והחיפוש המתמיד אחר האמנים הצעירים, המבטיחים והמוכשרים ביותר בישראל באמצעות מבחני המיון המקצועיים של קרן התרבות אמריקה ישראל.

inbalg@aicf.org


קרן צפניה

מנהלת קשרי חוץ

קרן צפניה השלימה תואר ראשון בתקשורת ובמדע המדינה באוניברסיטת תל-אביב ותואר שני בניהול מלכ״רים באוניברסיטה העברית בירושלים. היא התמחתה במשך שנה בחברת יחסי-הציבור אימפקט מנהטן בניו-יורק וסיימה לימודי תעודה בניהול האמנויות באוניברסיטת ניו-יורק. היא עבדה במוזיאון ארצות המקרא, בקונסוליה הכללית של ישראל בלוס-אנג׳לס ובקרן לירושלים בתפקיד רכזת תרבות, קהילה ודו-קיום.

בתפקידה האחרון שימשה קרן רכזת תכניות בכירה במרכז התרבות משכנות שאננים בירושלים ובמסגרת זו הפיקה שורה של אירועי תרבות ביניהם תכניות שהות אמן, מפגשי ספרות, אירועים ופסטיבלים כגון פסטיבל הסופרים הבין-לאומי בירושלים.

היא הצטרפה לקרן התרבות אמריקה-ישראל ב – 2016 ומשמשת מנהלת קשרי חוץ.

kerenz@aicf.org


טלי וינרוט

חשבת הקרן

טלי וינרוט היא בעלת תואר בראיית חשבון מטעם מועצת רואי החשבון. את הסטאז' עשתה ברובו בחברת קוסט פורר את גבאי שהתאחדה עם Ernst & Young ואת המשכו בברזילי ושות' רו"ח. לאחר סיום הסטאז' קודמה לתפקיד מנהלת התיקים במשרד. היא עסקה בתחומים שונים ומגוונים: קבלנים, חברות פרטיות, שותפויות, מלונות וחברות תעשייה. ב – 2015 החלה לעבוד בקרן התרבות אמריקה-ישראל בתפקיד חשבת.

taliw@aicf.org

צוות הקרן בארה״ב

David Homan

Executive Director, US

מאז 2006, מוביל דיוויד הומן את מאמצי קרן התרבות אמריקה-ישראל בארה"ב ויישם אסטרטגיה ארוכת-טווח להצלחתה ולתרומתה המתמשכת לתרבות הישראלית בארץ וברחבי העולם. הידע שלו על ההצלחה של אמנים ישראלים בזירה הבין-לאומית מספק לו הזדמנויות רבות לדבר בשם התרבות הישראלית.

במהלך תקופת כהונתו גייס דיוויד מיליוני דולרים לתמיכה באלפי אומנים ישראלים חדשים, מכל תחומי האמנויות. דייוויד גם יזם וניהל מאות אירועים שחשפו אמנים ישראלים צעירים לקהלים חדשים. דיוויד מעודד תורמים מארה"ב לחלוק באמונתו בחשיבותה של הקרן בחייהם של אמנים ישראלים צעירים בתחילת דרכם. היות שהוא עצמו מלחין ופסנתרן מקצועי, הוא מבלה חלק ניכר מזמנו בבחינת מגמות בפילנתרופיה של האומנויות.


Maddy Cohen

Associate Director

מדלין (מאדי) כהן היא מומחית פיתוח ותיקה עם למעלה מ-20 שנות ניסיון בארגונים הפועלים לחיזוק הקשר בין הקהילה היהודית בארה״ב וישראל. היא עבדה בתחום פילנתרופיה ממוקדת-ישראל בארגונים חשובים רבים כגון הפדרציות היהודיות המאוחדות (UJC), קרן אור, מרכז ירושלים לילדים עיוורים עם ליקויים מרובים, אגודת נאמני יד-ושם בארה״ב ו-HIAS, ארגון המספק סיוע ועזרה הומניטרית לפליטים.

לאחרונה היא שירתה בתפקיד מנהלת פיתוח בכירה בידידי מגן דוד אדום בארה״ב. היא למדה והתגוררה בישראל ודוברת עברית רהוטה. כיום היא גרה בגרייט-נק, ניו-יורק, עם משפחתה.


Megan Savage

Director of Programs and Operations

מייגן סאוואג׳ היא מפיקה זוכת פרס טוני ומגייסת כספים שעבודתה כוללת את ״המדריך לג׳נטלמן לאהבה ולרצח״ ו״ואניה וסוניה ומאשה וספייק״. היא שירתה בוועד המנהל של ״בית החרושת לתאטרון מוזיקלי״. היא סיימה את לימודיה באוניברסיטת הרווארד וגדלה באזור בוסטון, שם הייתה מקושרת לתאטרון הרפרטואר האמריקני ולקרן מקהלות "זמיר".


Jodi Sandler

Director of Finance

ג׳ודי סנדלר היא נשיאת סנדלר שירותים עסקיים, חברה שייסדה ב-1997. סנדלר שירותים עסקיים מספקת ניהול פיננסי, תפעולי ולפרויקטים לחברות קטנות ובינוניות. בין לקוחותיה ארגוני מלכ״ר, אדריכלים, משרדי עורכי-דין, סופרים, מעצבים גרפיים, חברות דפוס ויועצי התאמה. היא עובדת עם רואי-חשבון, עורכי-דין, משרדי ממשלה וסוכני-ביטוח בענייני מענקי ממשל, ביקורות, חוזים ופוליסות ביטוח. סנדלר שירותים עסקיים פועלת מניו-יורק ומוכרת כ״עסק בבעלות נשית״ ע״י משרד הפיתוח הכלכלי של מדינת ניו-יורק.


Galia Barkol

Israeli Artist Network Director

גליה ברקול היא שחקנית, תסריטאית ובמאית ישראלית. היא בעלת תואר ראשון בקולנוע מאוניברסיטת פאריז-דידרו בפאריז, צרפת, ובוגרת בית הספר לאומנויות הבמה HB Studio בניו-יורק. קראו את קורות-החיים המלאים שלה ברשת האמנים הישראלית ובאתר שלה.