צוות הקרן

בן רוטמן: הניצוץ

צוות הקרן בישראל

איריס רף-רונן

מנכ"ל

איריס רף-רונן היא יזמת ומנהלת בעלת ניסיון בעולם העסקי ובמגזר השלישי. איריס הובילה את עמותת הכוריאוגרפים, ארגון גג ליוצרי מחול עכשווי בישראל. לפני כן שימשה במשך 15 שנה כמנכ"לית של יוניסטרים, עמותה ייחודית המקדמת מנהיגות עסקית וחברתית בקרב למעלה מ 1,600 בני נוער מהפריפריה באמצעות חינוך, יזמות וחדשנות.

בזירת העסקים, איריס שימשה משנה לסמנכ"ל כספים בקבוצת שילב, סמנכ"לית כספים של חברת הייטק ועבדה בהסתדרות הציונית העולמית WZO כשגרה בארה"ב. היא תומכת נלהבת של האמנויות ושל מצוינות בני נוער בפריפריה של ישראל. התשוקה שלה היא לייצר שינוי חיובי בתרבות הישראלית ולנצל את מלוא הפוטנציאל של אמנים ישראלים צעירים.

לאיריס תארים מתקדמים בעסקים, במימון ובשיווק. היא גרה בת"א עם בעלה, מיכה, וילדיה.

irisr@aicf.org


ג'סיקה הדלר

מנהלת תכניות ומפעל המלגות

ג'סיקה הדלר פעילה שנים רבות בתחום האמנויות ובתמיכה באמנים צעירים. עבדה למעלה מעשר שנים כמנהלת תכניות ב Concert Artists Guild בניו יורק. בתפקידה היתה אחראית על סדרת הקונצרטים של הארגון, על התחרות הבינלאומית השנתית מטעמו, על אולפן ההקלטות ותכנית הזמנת היצירות החדשות, וכמו כן שימשה כמנטורית לקבוצת מוזיקאים מוכשרים.
ג'סיקה לימדה את הקורס Art of Engagement ב-Mannes School of Music ב-New School בניו יורק, שנועד לעודד תלמידים למצוא ולהביע את נקודת מבטם האמנותית הייחודית. היא שירתה כסגנית נשיא פסטיבל Look & Listen, פסטיבל מוזיקה הנערך כל אביב בניו-יורק, וכמו כן הייתה חברה בוועד המנהל של AlpenKammerMusik, פסטיבל מוזיקה קאמרית באוסטריה.
ג'סיקה למדה מוזיקה באוניברסיטת אינדיאנה, שם הוענק לה תואר ראשון ושני בסקסופון קלאסי. היא עלתה לישראל בשנת 2017.

jessicah@aicf.org

צוות הקרן בארה״ב

David Homan

Executive Director, US

מאז 2006, מוביל דיוויד הומן את מאמצי קרן התרבות אמריקה-ישראל בארה"ב ויישם אסטרטגיה ארוכת-טווח להצלחתה ולתרומתה המתמשכת לתרבות הישראלית בארץ וברחבי העולם. הידע שלו על ההצלחה של אמנים ישראלים בזירה הבין-לאומית מספק לו הזדמנויות רבות לדבר בשם התרבות הישראלית.

במהלך תקופת כהונתו גייס דיוויד מיליוני דולרים לתמיכה באלפי אומנים ישראלים חדשים, מכל תחומי האמנויות. דייוויד גם יזם וניהל מאות אירועים שחשפו אמנים ישראלים צעירים לקהלים חדשים. דיוויד מעודד תורמים מארה"ב לחלוק באמונתו בחשיבותה של הקרן בחייהם של אמנים ישראלים צעירים בתחילת דרכם. היות שהוא עצמו מלחין ופסנתרן מקצועי, הוא מבלה חלק ניכר מזמנו בבחינת מגמות בפילנתרופיה של האומנויות.


Galia Barkol

Israeli Artist Network Director

גליה ברקול היא שחקנית, תסריטאית ובמאית ישראלית. היא בעלת תואר ראשון בקולנוע מאוניברסיטת פאריז-דידרו בפאריז, צרפת, ובוגרת בית הספר לאומנויות הבמה HB Studio בניו-יורק. קראו את קורות-החיים המלאים שלה ברשת האמנים הישראלית ובאתר שלה.